Pirmoji futbolo konferencija
27Spa

Pirmoji Futbolo konferencija Lietuvos futbolo bendruomenei

Lapkričio 28 d. Vilniuje įvyks Pirmoji futbolo konferencija, kurioje pranešimus skaitys aukščiausio lygio futbolo specialistai iš Lietuvos, Švedijos, Danijos, Italijos ir Portugalijos. Lietuviai Valdas Dambrauskas, Aurelijus Skarbalius, Karolis Skinkys, Marius Babravičius ir Marius Čeliauskas, danai Per Rud ir Kim Poulsen, švedas Håkan Ericson, portugalas Jose Couceiro, italas Cristian Osgnach – toks spalvingas futbolo specialistų dešimtukas lapkričio pabaigoje pateiks savo įžvalgas apie jaunimo integraciją į suaugusiųjų futbolą, futbolo talentų vystymo verslo modelio kūrimą, futbolo klubo tarptautinių ryšių svarbą ieškant aukšto meistriškumo žaidėjų, komandos taktinio plano ruošimą rungtynėms, naujausių technologijų ir video analizės panaudojimo galimybes, fizinio žaidėjų rengimo niuansus, Švedijos ir Portugalijos jaunimo bei nacionalinių rinktinių patirtis.

Šios futbolo konferencijos organizatorių Stats4sport ir Futbolotreneris.lt atstovai atkreipė dėmesį, kad renginio pranešimai buvo specialiai adaptuoti Lietuvos futbolo bendruomenei, siekiant ne tik apibendrinti problemas, bet ir pateikti konkrečius jų sprendimo būdus. „Kviesdami pranešėjus siekėme, kad jų įžvalgos būtų aktualios būtent Lietuvos futbolo specialistams – treneriams, futbolo mokyklų, akademijų ir klubų vadovams, techniniams direktoriams. Kokia prasmė kviestis pranešėjus iš Madrido „Real“ ar „Manchester City“ klubų, jei pagal futbolo lygį ir vadybos kokybę mus skiria šviesmečiai? Rengdami konferenciją turėjome tikslą kalbėti ne apie kosmoso užkariavimą, o apie žemiškas, mums visiems artimas ir suprantamas temas bei problemas“, – konstatavo Futbolotreneris.lt komandos narys Tomas Staniūnas.

Anot jo, konferencijoje gvildenamos temos aktualios ir  naudingos ne tik profesionalaus, bet ir mėgėjų futbolo atstovams. „Vilniuje mėgėjų futbolo lygmenyje rungtyniauja daugiau nei pusšimtis komandų. Dalis tiesiog mėgaujasi futbolu, bet puikiai žinau, kad yra tokių, kuriose vyksta kryptingas darbas ugdant futbolo klubo kultūrą, formuojant struktūrą ir vystant veiklą. Neabejoju, kad būtent tokiems rimtesnių ambicijų turintiems mėgėjų futbolo klubų vadovams bus aktuali danų klubo „HB Koge“ patirtis. Jie žaidžia žemesniame Danijos čempionato divizione, bet puikiai dirba su jaunimu, sėkmingai parduoda savo žaidėjus pajėgesniems klubams ir iš to realiai gyvena. Lietuvoje tokio modelio dar nepavyko sukurti nei vienam klubui, bet tai galėtų būti daugelio didesnių ir mažesnių komandų tikslas. Apie jį plačiau papasakos „HB Koge“ sporto direktorius P.Rud. Manau, kad vertas visų dėmesio bus ir Marijampolės „Sūduvos“ direktoriaus K.Skinkio pranešimas apie klubo raidą ir vadybą. Šiuo metu „Sūduva“ yra Lietuvos futbolo flagmanas, tad bus labai įdomu išgirsti kokius darbus jie atliko siekdami savo tikslų“, – pastebėjo T.Staniūnas.

Futbolotreneris.lt atstovas Robertas Šuškevič pažymėjo, kad konferencija yra skirta ne tik klausytis, bet ir bendrauti, dalintis mintimis, patirtimis, užmegzti naudingus ryšius ir pažintis. „Tai bus ir savotiška Lietuvos futbolo bendruomenės susitikimo, susirinkimo vieta. Pagal perkamus bilietus matome, kad dalyvių geografija yra labai plati, susidomėjimas jaučiamas iš visos Lietuvos. Noriu pabrėžti, kad konferencijos dalyviai turės galimybę ne tik išklausyti pranešėjus, bet ir susipažinti su futbolo žmonėmis, pasikalbėti, gauti idėjų tolesniai veiklai, apsikeisti savo pastebėjimais ir nuomonėmis. Be to, kiekvienam dalyviui bus perduota visa konferencijos medžiaga, taip pat vyks ir panelinė diskusija su užsienio ir Lietuvos specialistais. Jos metu bus sudėlioti esminiai visų pranešimų akcentai, kiekvienas klausytojas galės užduoti jam rūpimus klausimus ir gauti atsakymus. Manau, kad daugeliui tai bus absoliučiai nauja patirtis, nes mūsų futbolo bendruomenėje nėra diskusijos kultūros, o čia bus proga pamatyti, kad galima kalbėtis net ir turint skirtingas nuomones, požiūrius ir be pykčio bei įžeidimų keistis idėjomis, pastebėjimais, įžvalgomis“, – tikino R.Šuškevič.

Organizatorių teigimu, tokios konferencijos poreikį ir aktualumą parodo ir sparčiai tirpstantys bilietai, kurių likus mėnesiui iki konferencijos jau buvo išpirkta daugiau nei du trečdaliai. „Futbolui skirtų renginių Lietuvoje nėra daug. O tokio lygio konferencijų iki šiol apskritai nebuvo. Mes dažnai girdime, kad mūsų treneriai ir vadovai neturi iš ko mokytis, gauna tik žinių trupinius, o čia yra puikios galimybės ne tik išklausyti, bet ir tiesiogiai pabendrauti su aukšto lygio specialistais. Į Lietuvą atvykę užsienio specialistai pastebi, kad  pas mus kiekvienas dirba tik sau ir mato tik savo daržą, bet nenori dalintis žiniomis, perduoti jų kitiems. Manau, kad ši konferencija ir diskusija mūsų treneriams bei futbolo specialistams suteiks galimybę plačiau pažvelgti į futbolą, pamatyti ne tik savo daržą, bet ir kitose šalyse vykstančius procesus“, – samprotavo T.Staniūnas.

Kalbant apie Pirmąja futbolo konferenciją daug dėmesio sulaukia ne tik pranešėjai ir temos, bet ir bilietų kainos. Iki rugsėjo 30 dienos bilietas kainavo 59 eurus, o vėliau pabrango iki 79 eurų. Nuo lapkričio 1 dienos bilietas į konferenciją kainuos jau 99 eurus, o norintys papietauti ir pabendrauti su pranešėjais bei organizatoriais gali įsigyti 199 eurus kainuojantį VIP bilietą. „Gal daug kam atrodo, kad tai per didelė kaina, tačiau neabejoju, kad būtų nepatenkintų ir tada, jei viskas būtų nemokamai. Nes juk kaip gali būti geras daiktas už dyką?, –klausė T.Staniūnas. – Kai prieš kelis metus lankiausi Anglijoje, tada už dviejų dienų trenerių kursus susimokėjau 800 svarų. Brangu, bet man asmeniškai nauda buvo labai didelė. O čia mes kalbame apie 80 ar 100 eurų. Jei būdamas futbolo treneriu ar klubo vadovu nesi pasirengęs investuoti į savo tobulėjimą, tai tada nėra net prasmės kalbėti apie Lietuvos futbolo perspektyvas“.

R. Šuškevič pastebėjo, kad apsilankymą konferencijoje reikėtų vertinti per kainos ir kokybės santykio prizmę. „Į bilieto kainą įeina įėjimas į konferenciją, kavos pertraukėlė ir konferencijos medžiaga. Už 79 eurus ne tik išklausysi 10 aukščiausio lygio pranešimų, bet ir gali gauti pranešėjų kontaktus, susipažinti su jais, užmegzti ryšius. Manau, kad mažesniems klubams tai yra neįkainojama galimybė skatinti trenerių tarpusavio bendravimą, pasikeitimą idėjomis, kalbėtis apie jaunų žaidėjų perėjimus, pardavimus. Klubams tai gali būti postūmis vystytis, tobulėti, investuoti į jaunimą“, – teigė R. Šuškevič.

Anot jo, bilietų kaina būtų kelis kartus didesnė, jei ne rėmėjų pagalba. „Dažnai girdime, kad futbolas nedomina verslininkų, niekas nenori remti futbolo renginių. Bet mes įrodėme, kad tai nėra absoliuti tiesa. Džiugu, kad pavyko pritraukti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kompanijas, tokias kaip renginio generaliniu rėmėju tapusią Italijos firmą „Gpexe“, ar pagrindinius rėmėjus „Yakimasport“ ir „Epson“ bei Lietuvos kompaniją „Be1“. Tarp pagrindinių rėmėjų yra ir Lietuvos futbolo federacija, pažadėjusi apmokėti visas futbolo specialisto iš Portugalijos J. Couceiro apsilankymo išlaidas. Noriu pasidžiaugti ir mūsų tradiciniais rėmėjais  – „Sportcup“, „Angarai ir paviljonai“, „Sparti reklama“ ir „AS Production“. Jie mums padeda jau ne pirmą kartą ir tikiuosi, kad dar ne kartą padės“, – sakė R.Šuškevič.

Pirmoji futbolo konferencija lapkričio 28 d. vyks sostinės širdyje esančiame „Grand Hotel Kempinski“ viešbutyje, nuo 8 iki 19 val. „Tikiuosi, kad sąlygomis ir aptarnavimo kokybe liks patenkinti ne tik pranešėjai, bet ir konferencijos dalyviai.  Tai aukšto lygio viešbutis, jame yra 230 vietų konferencijų salė, manome, kad pirmai konferencijai tai optimalus skaičius. Jei matysime, kad yra poreikis ir susidomėjimas, kitais metais ieškosime dar didesnių erdvių. Norėtume kad tai nebūtų vienkartinė konferencija, bet tai priklauso ne tik nuo mūsų, o nuo visos Lietuvos futbolo bendruomenės“, – konstatavo R. Šuškevič.

Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidento Pauliaus Malžinsko manymu ši iniciatyva yra savalaikė, o jos efektas gali turėti didelę išliekamąją vertę. „Lietuvos futbolui reikia rimto postūmio siekiant ne tik deklaratyvių, bet ir realių kokybinių permainų. Mes daug kalbame apie tai, kad futbolo klubai turėtų vaidinti didesnį vaidmenį šalies futbolo valdymo sistemoje, tačiau matome, kad realybėje tie futbolo klubai neturi jokios galios, nes patys savaime yra ne iki galo susiformavę dariniai. Manau, kad tokio pobūdžio konferencijos gali padėti įvairaus lygio futbolo klubų vadovams aiškiau suprasti kaip ir ką reikėtų daryti tobulinant klubinę struktūrą. Neabejoju, kad ir mūsų Asociacijai priklausantys futbolo klubai šioje konferencijoje gaus naudingos informacijos ir vertingų žinių. Taip pat noriu pasidžiaugti, kad šią konferenciją organizuoja Vilniaus futbolo bendruomenės nariai, jauni ir aktyvūs futbolotreneris.lt atstovai, siekiantys ne kalbomis, o darbais prisidėti prie Lietuvos futbolo problemų sprendimo“, – sakė VRFS prezidentas P. Malžinskas.

Šaltinis: http://www.vilniausfutbolas.lt

Dalintis:

Leave A Comment