10Lie

Istorija apie ilgą ir sudėtingą kelią į šlovę

Šį kartą istorija apie žmogų, kurį vieni vadina kamuolio virtuozu, kiti magu, o geriausiai jis žinomas kaip maestro. Kol kas Pasaulio futbolo čempionate nuostabų žaidimą demonstruojantis, o ir garsiai pradėtas eskaluoti dėl kandidatūros į Ballon d’Or, – Luka Modrić.

Jau pati Modrićiaus vaikystė buvo ganėtinai sunki. Jis gimė Kroatijoje, tuometinėje Jugoslavijos sudėtyje. Ten jam teko išgyventi Kroatijos nepriklausomybės karą. Jau karo pradžioje Lukos šeima neteko namo, kuris buvo sudegintas serbų karių, o jo senelis buvo nušautas. Šie įvykiai pavertė šeimą pabėgėliais, kuriems teko ieškoti prieglobsčio.

Prieglobstį jie rado Zadaro mieste, kur apsistojo pigiame viešbutyje. Šeima neturėjo nei rūbų, nei pakankamai pinigų, tačiau tėvas karo metu gavęs Kroatijos armijos mechaniko darbą, sugebėjo išlaikyti savo artimuosius.

Dienas leidęs viešbučio automobilių parkavimo aikštelėje, Luka su kamuoliu nesiskirdavo net naktį - stengdavosi su juo ir užmigti. Toks vaiko atsidavimas nebuvo nepastebėtas.

Tuometinis NK Zadar futbolo klubo prezidentas Josip Bajlo prisimena: „Buvo toks vienas vaikas, kuris visą dieną spardydavo kamuolį viešbučio automobilių stovėjimo aikštelėje. Jis buvo labai liesas ir žemas pagal amžių, tačiau jau tuomet buvo galima įžvelgti, kad jis savyje turi kažką nepaprasto.“ Būtent kamuolio kontrolė buvo tas faktorius, kuris jau tuomet žavėjo visus.

Dėl kūno sudėjimo buvo kalbama, kad Luka nepasieks profesionalo lygio. Pradžia buvo sunki, kadangi dėl minėtų priežasčių 10-metis nepraėjo jaunučių atrankos Hajduk Split akademijoje. Tačiau karo atmosfera, kaip teigė pats futbolininkas, užgrūdino jį sunkumams ir vertė kovoti iki galo.

Modrićiaus talentą ir užsispyrimą pastebėjo jau minėtas Josip Bajlo, kuris suteikė šansą jaunėliui ir priėmė jį į NK Zadar klubo akademiją. Po nesėkmės su Hajduk Split akademija, Zadar jaunių treneris Tomislav Basic skyrė visą dėmesį Modrićiaus kūno sudėjimo gerinimui tam, kad žaidėjo talentas būtų pastebėtas aukštesnių divizionų komandų. Tai pavyko pasiekti ir vėliau Luka persikėlė į Dinamo Zagreb akademiją, o ten jau pradėjo viskas slysti kaip sviestu patepta. Dinamo Zagreb greitai pasirašė 10 m. kontraktą su žaidėju, kuris porai sezonų buvo nuomojamas Zrinjski ir Inter Zapresic ekipoms, o po dviejų metų praleistų nuomoje, žaidėjas grįžo ir debiutavo Dinamo Zagreb ekipoje. Toliau Tottenham ir dabar rašoma didžiulė istorija Madride.

Luka Modrićius kaip vynas – su metais darosi vis geresnis.

Dalintis:

Leave A Comment