vaikų futbolas
29Rgp

Lietuvos futbolas neatsigaus, kol vaikų futbole vyksta tokie dalykai

Vakar Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas Facebook paskyroje paskelbė raštą, kuriame teigiama, kad dėl neva nesąžiningų Vilnius Football Academy veiksmų kitų ugdymo įstaigų atžvilgiu bus boikotuojamos šios akademijos komandos. Be jokių įrodymų, be faktų, be parašų ir net neįvardinant iniciatoriaus ar nuskriaustojo. Tokį nesantaikos kurstymą reikėtų vertinti rimtai, ir už tokius dalykus iniciatoriai turėtų atsakyti. Nes galiausiai paaiškėja, kad kai kurios akademijos su tokiu raštu net nebuvo supažindintos.

Ir tai ne pirmas toks atvejis Lietuvos vaikų futbole. Pavasarį tokių pat kaltinimų ir grasinimų sulaukė Palangos FK Gintaras futbolo mokykla, Kaune kliuvo Be1 futbolo akademijai. Dabar atėjo vos kelis mėnesius dirbančios Vilnius Football Academy eilė. Naujos akademijos savo kailiu patyrė, kad dauguma seniau susikūrusių futbolininkų ugdymo įstaigų nemoka sąžiningai konkuruoti, o dar blogiau, kad tokius veiksmus toleruoja Lietuvos futbolo federacija. Federacija, su nauja vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacija priešakyje vietoj to, kad gintų futbolą žaidžiančių vaikų interesus, kurie ateityje gal būt apsivilks ir Lietuvos rinktinių marškinėlius, stato įvairiausius barjerus ir trikdžius gindami pavienių suinteresuotų asmenų interesus ir ambicijas. Kitaip to atkaklaus siekio sukurti kompensavimo dėl žaidėjų perėjimų tarp akademijų mechanizmo, pritemptų draudimų talentingiems vaikams žaisti aukščiausiame lygyje, manipuliacijų su Anderlecht vaikų ugdymo sistema ir kitų nesuvokiamų sprendimų.

Visi šitie sprendimai priimami kabinetuose, kuriuose vaikų nuomonės ir interesai yra paskutinėje vietoje, apie juos ten net nesvarstoma. O juk turi būti atvirkščiai, būtent vaikai ir jų gerovė turi būti aukščiausias federacijos, asociacijos ir visų vaikų trenerių interesas. Ir niekas negali vaikams uždrausti laisvai rinktis kokias futbolo mokyklas, būrelius ar akademijas jiems laikyti. Netikite? Pridedame ir teisinę ištrauką, kad galėtumėte paprasčiau įvertinti situaciją: „Vaikai ir jų tėvai turi teisę laisvai pasirinkti ugdymo įstaigą, taip pat ją keisti bet kuriuo metu, bei gauti visapusišką informaciją apie kitų futbolo mokyklų/klubų teikiamas paslaugas. Tokią prigimtinę teisę garantuoja ne tik Lietuvos Respublikos Konstitucijos 42 straipsnis, bet taip pat ir Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 29 straipsnio 1 dalies nuostata, pagal kurią asmuo turi teisę rinktis valstybinę, savivaldybės ar nevalstybinę mokyklą ir ją keisti.”

Neabejojame, kad bet kokie bandymai riboti vaikų laisvo pasirinkimo teisę anksčiau ar vėliau sulauks atitinkama valstybės institucijos – Konkurencijos tarnybos reakcijos.

O šiaip, akivaizdu, kad kol kiekvienas žiūrės tik savo interesus, o federacija bandys pateisinti suinteresuotų asmenų ambicijas – geriau tikrai nebus, tik blogiau. Ir ne tik futbolo mokykloms ar akademijos, bet visam futbolui.

Dalintis:

Leave A Comment