treneri-tobulek
30Rgs

„Futbolotreneris.lt“ kviečia mokytis ir dalintis žiniomis

Pustrečių metų gyvuojanti VšĮ „Futbolo treneris“ šį rudenį pristatė naują projektą „Treneri, tobulėk!“. Savo veiklą nuo individualių futbolo treniruočių pradėjusi organizacija per paskutinius kelis metus surengė keliolika seminarų futbolo treniruotes lankančių vaikų tėvams, treneriams ir futbolo entuziastams, taip pat rengė diskusijas ir susitikimus su Lietuvos futbolo pasaulyje plačiai žinomais žmonėmis, organizavo futbolo turnyrus įvairaus amžiaus vaikams, mėgėjams bei jaunimui. Praėjusių metų lapkritį „Futbolo treneris“ su „Stats4sport“ organizacija surengė „Pirmąją futbolo konferenciją“, kurioje dalyvavo daugiau nei 200 futbolo specialistų, o pranešimus skaitė žinomi futbolo ekspertai iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Pernai „Futbolotreneris.lt“ dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Švietimo mainų paramos fondo konkurse ir pateikė su vaikais ir jaunimu dirbantiems Lietuvos futbolo treneriams skirtą specialų projektą „Treneri, tobulėk“. Valstybės Sporto rėmimo fondas šiam projektui skyrė 25 tūkst. 309 eurų dydžio paramą, dar 2 tūkst. 836 eurus pridės „Futbolo treneris“. „Jei kas galvojo, kad šiuo projektu mes siekiame užsidirbti, turiu juos nuvilti, nes realybė yra kitokia. Valstybė skiria tik 85 proc. projekto įgyvendinimui reikalingų lėšų, likusią dalį turime susirasti patys. Lengviausia būtų rinkti mokestį iš dalyvių, tačiau mes nusprendėme, kad šie kursai dalyviams bus visiškai nemokami. „Futbolo treneris“ tikslas – sukurti Lietuvoje tokią terpę, kurioje vaikai turėtų kuo geriausias sąlygas augti ir sportuoti, o tam reikia, kad patys treneriai turėtų galimybes ne tik dirbti, bet ir tobulėti. Iš tiesų, darbo šiuo metu treneriams netrūksta, tačiau tobulėjimui reikia ne tik praktinių treniruočių, bet ir specialių apmokymų. O jų pasirinkimas Lietuvoje tikrai nėra didelis“, – teigė vienas iš „Futbolo treneris“ organizacijos įkūrėjų Robertas Šuškevič.

Futbolo treneriai

Anot jo, šiuo metu treneriai gali dalyvauti Futbolo trenerių rengimo asociacijos organizuojamuose kursuose, skirtuose UEFA trenerių licencijoms gauti. Taip pat kelis kartus per metus susitikimus su treneriais organizuoja Aurelijus Skarbalius ir „Stats4sport“, o nuo praėjusių metų elitinių Lietuvos futbolo akademijų treneriams ir techniniams direktoriams skirti RSC „Anderlecht“ kursai. „Treneriai taip pat gali dalyvauti ir užsienio šalyse rengiamuose kursuose, tačiau už tuos kursus jie turi susimokėti patys, o kainos tikrai nėra simbolinės. Tuo metu mes siūlome galimybę kursų dalyviams tobulintis nemokamai. Manau, kad vien jau tai yra didelis pliusas, nes užsienyje analogiškų kursų savikaina būtų keleriopai didesnė“, – pastebėjo R.Šuškevič.

Pagrindinė „Treneri, tobulėk!“ kursų tema – treniravimo principai, vaikų ir jaunių treniruočių metodologija. „Pirmi mūsų lektoriai – „Smartfootball“ įkūrėjai iš Ispanijos. Jie pateiks informaciją apie žaidimo principų suvokimą ir perteikimą vaikams. Pastebėjome, kad Lietuvos treneriai gan neblogai parengia vaikus techniškai, tačiau nesugeba paaiškinti vaikams, kaip jie turi žaisti, kodėl aikštėje turi priimti vieną ar kitą sprendimą. Ispanų teigimu, treneriai vaikams turi taip perteikti informaciją, kad jie natūraliai suprastų, pajustų kur jiems žaidimo metu reikia būti, kaip elgtis ir pan. Jie skatina mąstyti, priimti savarankiškai sprendimus. Vien aiškinimo kur bėgti ir ką daryti nepakanka, jei norime išugdyti aukščiausio lygio, savitą ir kūrybingą futbolininką. Manau, kad tai aktualu visiems mūsų treneriams, nepriklausomai nuo jų patirties ar žinių bagažo“, – konstatavo R.Šuškevič.

Anot kito šio projekto bendraautoriaus Tomo Staniūno, projekto naudą pajus ne tik tiesiogiai jame dalyvausiantys specialistai. „Per artimiausią mėnesį atrinksime kursų dalyvius, o gruodžio pradžioje jiems bus surengti treniravimo kursai Vilniuje. Kitais metais – dar du kursai Kaune ir Vilniuje. Galiausiai, planuojame, kad kursų dalyviai patys pasidalins savo žiniomis su kitais treneriais specialiuose seminaruose Šiauliuose, Klaipėdoje ir Utenoje. Tikimės, kad šiuos kursus išklausę specialistai savo ruožtu į fizines veiklas ir treniruotes įtrauks vis daugiau vaikų ir jaunimo. Be to, labai svarbu pažymėti, kad atrinkti į projektą treneriai dalinsis žiniomis su kitais treneriais, todėl dar daugiau vaikų turės šansą gauti kokybišką ir įdomų mokymą/treniravimą“, – teigė T.Staniūnas.

Norintys tapti „Treneri, tobulėk!“ kursų dalyviais paraiškas gali teikti internetu: http://futbolotreneris.lt/treneri-tobulek/. Paraiškų svarstymas ir dalyvių atranka truks iki spalio 31 dienos. T.Staniūno teigimu, labai svarbu, kad patys treneriai būtų motyvuoti ir norėtų iš šių kursų pasisemti kuo daugiau žinių. „Paraiškas teikti gali visi treneriai, bet vietų skaičius yra ribotas, tad bus tam tikra atranka. Stengsimės atrinkti būtent tokius treneris, kurie turi didžiausią norą ir motyvaciją ne tik dalyvauti, išklausyti ir užsidėti varnelę, bet ir įsisavinti informaciją, bendrauti su lektoriais, o vėliau viską pritaikyti savo kasdienėje veikloje. O svarbiausia – dalintis savo žiniomis su kitais treneriais. Lietuvos trenerių bendruomenėje dar labai stipriai įsišaknijęs nenoras bendrauti, padėti kitiems. Mes norime keisti šias nuostatas ir esame pasiryžę dalintis žiniomis su visais futbolo specialistais“, – pareiškė T.Staniūnas.

Norintys gauti daugiau informacijos apie kursus – rašykite el.paštu info@futbolotreneris.lt.

Dalintis:

Leave A Comment