Lietuvos vartininkas
18Kov

Sėkmės istorijos. Džiugas Bartkus.

29 metų vartininkas Džiugas Bartkus gimė Kaune ir profesionalo karjerą pradėjo gimtojo miesto FBK „Kaunas“ komandoje. Tačiau kelias į sėkmę nebuvo lengvas. 2009 m. pradžioje „Kaunas“ pasitraukė iš A lygos, tad vėliau kelis sezonus Džiugas praleido Baltarusijoje – Minsko ir Gardino komandose. 2012 m. pasirašęs sutartį su Marijampolės „Sūduva“ jis kelis metus laukė savo šanso, bet galiausiai išsikovojo vietą komandos startinėje sudėtyje.

Lietuvos vartininkas Dziugas Bartkus

2016 -2017 m. D.Bartkus žaidė Lenkijoje ir Maltoje, šioje šalyje su „Valleta FC“ komanda iškovojo Supertaurę, o 2017 m. vasarą grįžo į Lietuvą ir pasirašė sutartį su Vilniaus „Žalgiriu“. Tapęs pagrindiniu žalių ir baltų ekipos vartininku D.Bartkus sulaukė ir Lietuvos nacionalinės vyrų futbolo rinktinės trenerio dėmesio. Praėjusių metų birželio 5 dieną Baltijos taurės turnyro rungtynėse su Latvija D.Bartkus sužaidė pirmas savo rungtynes Lietuvos rinktinėje. Po kelių mėnesių D.Bartkus perėjo į Izraelio aukščiausioje lygoje žaidžiančią „Ironi Kiryat Shmona“ komandą ir pradėjo naują savo karjeros etapą.

Džiugai, kaip tapai profesionaliu futbolininku?

Visų pirma futbolo treniruotes pradėjau lankyti gana vėlokai, kai man buvo 12 metų. Iš pradžių tikrai nemaniau jog tapsiu profesionalu. Po kurio laiko, matydamas vis daugiau vyru varžybų, pradėjau svajoti tapti tokiu pačiu. Su laiku meilė futbolui vis didėjo ir noras tapti profesionalu taip pat. Pirmą kontraktą pasirašiau būdamas 17 metų,nuo to laiko galiu save vadinti profesionalu.

Kaip manai, kurie sprendimai buvo reikšmingiausi?

Vienas iš reikšmingesnių sprendimų buvo tinkamai bei atsakingai lankyti treniruotes. Pastovumas. Prie to pridurčiau svarbią tėvų įtaką, kurie padėjo tinkamai motyvuoti bei palaikyti, nepaisant prastesnių rezultatų išlaikyti meilę bei norą užsiimti šiuo sportu.

Jeigu galėtum atsukti laiką atgal, kuriuos sprendimus pakeistum?

Atsukus laiką atgal tikrai nieko nekeisčiau. Aš esu tikintis, todėl manau, kad Dievo planas man buvo ir yra būtent toks.

Ką patartum jauniesiems futbolininkams, kurie svajoja tapti profesionaliais žaidėjais?

Patarčiau kuo daugiau svajoti. Užsibrėžti tam tikrus tikslus, kryptingai lankyti treniruotes ir niekada nepasiduoti,. Netgi kai pralaimi, reikia matyti tą galutinį užsibrėžtą tikslą.

Dalintis:

Leave A Comment