21Sau

Ar futbolas naudingas sveikatai?

Niekas negalėtų prieštarauti, kad futbolas – viena populiariausių sporto šakų pasaulyje. Vykstantys  pasaulio, Europos ar nacionaliniai futbolo čempionatai prie ekranų ir į futbolo stadionus sukviečia rekordines žiūrovų minias. Sirgaliai keliauja iš vieno žemės krašto į kitą tam, kad galėtų palaikyti savo mėgstamiausius žaidėjus. Tačiau, ne paslaptis, kad futbolas yra puiki laisvalaikio praleidimo alternatyva, teikianti  naudą sveikatai.

Žaisti futbolą ne tik smagu, bet ir sveika.

Futbolas ne tik azartiškas, judrus, bet ir labai naudingas sveikatai žaidimas. Manoma, kad intensyvios treniruotės sporto salėje yra veiksmingesnės ir mieliau renkasi uždaras, sausakimšas treniruoklių sales. Deja, tačiau šis nusistatymais yra klaidingas. Atlikti tyrimai parodė, kad futbolas yra  viena geriausių sporto šakų, teigiamai veikiančių mūsų organizmą ir jo veiklą.

Žaidžiant futbolą galima sumažinti kraujo spaudimą ir riebalinių audinių kiekį organizme. Be to, žaidimas draugų kompanijoje padeda greičiau  mesti svorį, tinkamai sureguliuoja širdies veiklą ir net cholesterolio kiekį kraujyje. Taip pat, futbolas skatina raumenų masės didėjimą. Intensyvus bėgiojimas aikštelėje ne tik degina riebalus, bet ir tvirtina kūną. Dažnai žaidžiant sutvirtėja kojos, pilvo presas, nugaros raumenys. Padidėja bendras kūno raumenų indeksas.

Futbolas teigiamai įtakoja ir imuninės sistemos veiklą. Aktyvus sportas pagerina įvairias organizmo reakcijas. Padailėja ne tik fizinė išvaizda, bet pagerėja ir imuninės sistemos veikla, virškinimo procesai, sumažėja nuovargis, silpnumas.

Futbolas, kaip komandinis žaidimas, skatina bendravimą, pasitikėjimą savimi, pagerina protinę veiklą ir psichinę žmogaus sveikatą, padeda įveikti nerimą ir nervinę įtampą.

Futbolą žiūrėti smagu, tačiau dar smagiau patiems žaisti su gera draugų kompanija. Šis žaidimas garantuoja ne tik nepakartojamas akimirkas, bet ir puikią savijautą. Kvieskime draugus ir lekiam į aikštę!

Dalintis:

Leave A Comment