Futbolo stovykla
23Lie

Atsisveikinimas su stovykla – smėlis, picos ir apdovanojimai

Paskutinė vasaros vaikų futbolo stovyklos „Žaisk kaip žvaigždė“ diena (tiksliau, pusdienis) pralėkė akimirksniu: ryte vaikai galėjo kiek ilgiau pamiegoti, vietoje rytinės treniruotės apsilankė paplūdimyje ir pažaidė smagiuosius smėlio regbio ir futbolo žaidimus, o pietums gavo karštų picų popuri.

Artėjant atsisveikinimo metui stovyklos treneriai paskutinį kartą sukvietė vaikus į susirinkimą ir jo metu išdalino simbolinius apdovanojimus pasižymėjusiems stovyklos dalyviams. Kaip ir pirmoje stovykloje, apdovanojimų visiems neužteko, tad buvo ir kiek liūdnesnių, pavandenijusių akių. Bet Futbolotreneris.lt įkūrėjai ir šios stovyklos organizatoriai Tomas Staniūnas ir Robertas Šuškevič neslėpė, kad toks sprendimas buvo priimtas sąmoningai. „Prieš stovyklą vaikams pasakėme, kad vertinsime ne tik jų darbą treniruotėse, bet ir bendravimą, įsitraukimą į įvairias veiklas laisvu nuo treniruočių metu.Norėjome, kad visi būtų aktyvūs, bendraujantys, linksmi ir visada pasirengę dalyvauti bet kokios trenerių pasiūlytose arba pačių sugalvotose atrakcijose. Darėme tai ne šiaip sau, o norėdami parodyti vaikams, kad jie turi būti lyderiai ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų, išjudinti draugus, įkvėpti kitus, net kai pačiam norisi tik pagulėti ramiai lovoje“, – paaiškino R.Šuškevič.

Apibendrindamas antrą stovyklą „Žaisk kaip žvaigždė“, T.Staniūnas pasidžiaugė, kad pavyko išlaikyti aukštą intensyvumo lygį, nors treniruotis teko gan sudėtingomis sąlygomis, plieskiant kaitriai saulei. „Pirmos stovyklos metu oro sąlygos nelepino atostogaujančių, bet futbolininkams jos buvo idealios. Nebuvo per karšta, šiek tiek palynodavo, tad ir jėgų visi turėjome daugiau. Šį kartą saulė plieskė nuo ryto iki vakaro, buvo tikrai karšta, tad vakarais ne tik vaikai, bet ir treneriai jau sunkiai vilkdavo kojas į lovas. Suprantame, kad vaikai turėjo pavargti, nes juk ir treniruotės buvo individualaus pobūdžio, daug žaidimo vienas prieš vieną, mažame plote, o tai reikalauja pastovaus, nuolatinio įsitraukimo dalyvavimo. Treniruočių tempas buvo gan aukštas, stengėmės, kad nebūtų stovinčių, kad visi maksimaliai atsiduotų pratyboms. Bet tas nuovargis po savaitėlės pradings, o išmoktos pamokos, susiformavę įgūdžiai išliks“, – teigė T.Staniūnas, pabrėžęs, kad lyginant su pirma treniruočių stovyklos diena visi vaikai padarė didesnę ar mažesnę pažangą.

Abu Futbolotreneris.lt įkūrėjai pasidžiaugė stovyklos užsiėmimuose dalyvavusiais vaikais. Jų teigimu, buvo daug ne tik futbolui gabių, talentingų, bet ir stipriais charakteriais, lyderių savybėmis pasižyminčių vaikų. „Kai kuriais mūsų stovyklos vaikais atvirai stebėjosi ne tik krepšininkai, bet ir patyrę futbolininkai – Darvydas Šernas, Edgaras Jankauskas. Jų technika, kamuolio valdymas, aikštėje priimami sprendimai tikrai jau dabar yra gan aukšto lygio. Aišku, jiems visiems dar reikia labai daug dirbti, ir ne šiaip, mechaniškai atlikti užduotis, bet daryti tai su meile futbolui, kaip sakė E.Jankauskas. O dėl charakterių, tai ypač antroje stovykloje buvo aštresnių momentų, bet tai irgi yra gerai, nes patys geriausi futbolininkai dažniausiai ir būna didžiausi nenuoramos, problemų generatoriai, turintys savo nuomonę ir požiūrį į gyvenimą“, – samprotavo R.Šuškevič ir T.Staniūnas.

Atsisveikindami su vasaros stovyklomis Futbolotreneris.lt įkūrėjai patikino, kad kitais metais jie tikrai ir vėl sugrįš į Palangą. „Gavome labai daug palaikymo, gerų atsiliepimų, teigiamų emocijų. Noriu labai padėkoti kartu su mumis dirbusiems treneriams – Aurimui Meidui, Domantui Ežerskiui, Gyčiui Jakubaičiui, Ignui Kurkliečiui. Taip pat ir abiejose stovyklose dalyvavusiam Darvydui Šernui, du kartus vaikų mestą futbolo iššūkį pakėlusiam Edgarui Jankauskui. Didelį įspūdį antros stovyklos dalyviams paliko pažintis su trenere Nora Lapinskaite, atskleidusia fizinio pasirengimo ir rytinės mankštos slėpinius. Dėkojame ir mūsų stovyklų komunikaciją kuravusiam sporto žurnalistui Evaldui Gelumbauskui ir video kūrėjui Dmitrijui Radlinskiui. Labai tikimės, kad kitais metais visa mūsų komanda grįš į Palangą, gal net ir į tą patį viešbutį „Prie Parko“, kuris mus labai maloniai priėmė ir suteikė geriausias gyvenimo sąlygas bei skaniausią maistą. Turime ir daugiau įvairių planų, ne tik susijusių su vaikų treniruotėmis, stovyklomis, bet ir kitokio pobūdžio veikla“, – mįslingai kalbėjo T.Staniūnas.

Pasibaigus stovykloms Futbolotreneris.lt komanda nesiilsės, o jau nuo šio pirmadienio kibs į darbus. Tad jau galima registruotis Futbolotreneris.lt individualioms treniruotėms, o norintys su treneriais Robertu ir Tomu susitikti dažniau, gali prisijungti prie Vilnius Football Academy treniruočių.

„Tikimės, kad tai, ką vaikai išmoko mūsų stovykloje, jie sėkmingai panaudos futbolo aikštėse, žaisdami vaikų čempionatuose. Ir kitais metais susirinkę Palangoje mes galėsime įvertinti padarytą pažangą ir tęsti pradėtus darbus“, – pabrėžė R.Šuškevič.

Taigi, nesakome jums Viso gero, o sakome – Iki!

Dalintis:

Leave A Comment