vaikų futbolo akademijos
13Bal

FC Schalke 04, Malmo FF, RSC Anderlecht, KRC Genk, Athletic Bilbao akademijos

FC Schalke 04 Akademijos direktorius Peter Knäbel:

Mūsų treneriai stengiasi žaidėjams per daug informacijos nesuteikti. Nenorime, kad treneriai apkrautų žaidėjų galvas per dideliu taktinės informacijos kiekiu iki kol jiems sueis 14 metų. Viskam savas laikas, o dabar mes norime, kad žaidėjai galvotų „kada“ ir „ką“. Taigi, mums nėra svarbu 4-4-2 ar 3-5-2 taktika, kol žaidėjams nėra 14 metų. Vaikai patys turi išmokti suprasti žaidimą. Mes jiems leidžiame žaisti ir patikėkite, jų rezultatai atspindi mūsų mokymo ypatumus. Jeigu U9 vaikų treneris sako, kad rezultatas nesvarbus, tai jūs tada tiesiog pažiūrėkite į vaikų akis. Pralaimėję vaikai yra nusiminę, bet treneris niekada negali būti labiau nusiminęs dėl pralaimėjimo negu vaikai.

Realybė tokia, kad futbolas, tai sportas. Todėl mes jį žaidžiame tam, kad laimėtume ir mes norime ugdyti nugalėtojus. Tą padaryti yra įmanoma. Mes norime, kad vaikai žinotų kaip elgtis svarbiais momentais rungtynėse ir kaip sužaisti gynyboje ir atakoje, kai jie patiria didžiulį spaudimą.

Visų svarbiausi yra treneriai. Jeigu turi vieną gerą trenerį, tai turi 18 gerų žaidėjų. Prieš paskirdami grupei trenerį, mes jį išanalizuojame kaip asmenybę ir specialistą. Pažiūrėkite į Barselonos, Ajax‘o ir kitas garsias Akademijas, čia per visas grupes – nuo U9 iki U19 – naudojamos vienodos treniravimo metodologijos. Mes irgi darome viską, kad ir pas mus taip būtų, nenorime, kad visų grupių treneriai dirbtų skirtingai.

Futbolas dabar tapo tikra pramone. Dėl to aš negaliu skųstis, kadangi ši „pramonė“ man suteikia darbą. Mano brolis dirba mėgėjų klube, kuris rungtyniauja 13-oje pagal pajėgumą Vokietijos futbolo lygoje. Daugelis mūsų Akademijoje besitreniruojančių vaikų savo karjerą gali užbaigti būtent mano brolio lygoje, todėl mes žaidėjus turime paruošti susidūrimui su realiu pasauliu, kadangi tik 0.001% žaidėjų pavyks tapti Manchester City žaidėjais.

Futbolo akademijos Shalke 04 vaikai

Malmo FF, trenerio asistentas Andreas Georgson:

Malmo regione mes esame pagrindinis klubas, todėl mes sutraukiame geriausius žaidėjus ir trenerius. Visą treniruočių procesą vykdome pagal savo sukurtą planą, kurį pavadinome „Sky Blue Way“. Šis planas buvo sukurtas 2012 metais, o po sėkmės UEFA Čempionų Lygoje jis susilaukė ir tinkamos finansinės paramos. Iki šio plano sukūrimo mūsų požiūris buvo tas, kad kiekvienas rungtynes reikia laimėti bet kokia kaina, bet dabar mes įsitikinę, kad svarbiausia – žaidėjo ugdymas.

Mes siekiame priversti žaidėjus ir trenerius mąstyti kūrybiškai, pavyzdžiui, mes niekada neleidžiame žaidėjui išmesti kamuolio iš užribio palei liniją į priekį, jie privalo rasti komandos draugo kojas. Pradėjus dirbti pagal naująjį planą vieni treneriai prie naujųjų iššūkių prisitaikė, o tie, kurie nesugebėjo to padaryti, turėjo palikti klubą savo noru arba mes juos privertėme tai padaryti.

Malmo FF akademija

RSC Anderlecht Akademijos direktorius Jean Kindermans:

Man nepatinka treneriai, kurie kasmet keičia klubus. Mums svarbus stabilumas. Mūsų klubo treneriai yra apmokomi psichologų ir pedagogų. Pas mus treneriais dirba ir buvę profesionalūs žaidėjai ir tie, kurie treniravimo išsilavinimą įgijo Universitete. Treneriams neužtenka turėti „vienpusio eismo“ mąstymą, būtina visą gyvenimą mokytis, nes treneris yra ir psichologas, ir žmonių „vadybininkas“. Tikrasis treniravimo menas, tai sugebėti savo idėjas perteikti žaidėjams taip, jie patikėtų tavo teorijomis.

Vaikai keičiasi, keičiasi ir futbolas. Aš reikalauju, kad mano treneriai žiūrėtų UEFA Čempionų Lygos rungtynes ir jas analizuotų. Labai svarbu, kad treneriai apsuptų save moderniu futbolu. Seniau mes siekėme rungtynių metu kamuolį valdyti 70 procentų, bet kokia nauda iš kamuolio turėjimo, jeigu nieko su juo nenuveiki? Dabar mes dirbame ties tuo, kad 70 procentų turimas kamuolio valdymas būtų progresyvus ir efektyvus. Visų treniruočių metu mes skiriame laiko treniruoti atakų užbaigimą, nes juk kokia nauda valdyti kamuolį visas rungtynes ir pralaimėti 0-1. Klubo treniravimo filosofija tokia: „Perimk kamuolį – Išlaikyk kamuolį – Progresuok – Kurk – Užbaik ataką – Laimėk“. Tai ciklas, kurį mes nuolat kartojame kiekvienam žaidėjui.

RSC Anderlecht akademija

KRC Genk Akademijos direktorius Roland Breugelman:

Mes esame kantrūs su tais žaidėjais, kurie yra fiziškai mažesni, nes jie vėliau bręsta. Mūsų prioritetas – geros kojos ir geras futbolo mąstymas. Mūsų tikslas paruošti žaidėjus sugebančius žaisti įvairiose taktinėse sistemose. Kai treniruojamės 2v1 ar žaidžiame didesniame plote, žaidėjai turi atpažinti kada ir kur judėti su kamuoliu ir be kamuolio. Padarėme taip, kad visi Akademijos žaidėjai turi avėti juodos spalvos bucus. Tai maža, bet svarbi detalė. Norime, kad žaidėjai save išreikštų per futbolą, o ne per dėvimus bucus. Mes nestatome žaidėjams pilių danguje, pas mus nėra jokių slaptų dalykų yra tik sunkus darbas.

KRC Genk futbolo akademija

Athletic Bilbao sporto direktorius José Amorrortu:

85 procentai pagrindinės komandos žaidėjų yra iš mūsų Akademijos. Prieš patekdami į pagrindinę komanda jie vidutiniškai pas mus treniruojasi 7 metus. Šitie skaičiai, tai mūsų sunkaus darbo vaisiai.

Biskajos regione turime 20 skautų ir 150 klubų, su kuriais turime partnerystės sutartis. Šie klubai stebi jaunų žaidėjų progresą ir jeigu mato, kad jie pasižymi tomis savybėmis, kurių mums reikia, tai atsiunčia juos pas mus į Lezamą. Mes pasitikime savo treneriais ir vietiniais klubais, ir tikime jų gebėjimu treniruoti vaikus. Dėl šios priežasties pas mus Akademijoje žaidėjai priimami tik nuo 10 metų. Praėjusiais metais regione treniravosi 1500 devynmečių, tad iš ko rinktis tikrai turime.

Vos tik vaikai patenka į Akademiją, jiems iškart yra priskiriamos pareigos ir vaidmenys. Tai aprangų prižiūrėjimas, persirengimo kambarių valymas, treniruočių įrangos priežiūra. Šiuo darbus vaikai atlieka keisdamiesi pamainomis.

Kiekvienas pas mus besitreniruojantis žaidėjas yra mūsų klubo atstovas. Vos tik vaikai pradeda netinkamai elgtis, mes jam primename, kad jo vietą pretenduoja užimti eilė kitų žaidėjų. Toks jau tas žaidimas, tad žaidėjams turime suteikti sportinio gyvenimo išminties pamokų.

Mes gyvename kaip svajonėje. Visi Akademijoje besitreniruojantys žaidėjai turi bilietą į visas Athletic Bilbao rungtynes. Jeigu komanda žaidžia išvykoje, tai vaikai po treniruočių keliauja namo, užsivelka Athletic Bilbao pižamą ir su visa šeima žiūri rungtynes. Treneriai taip pat visi kur mieste susitikę kartu žiūri rungtynes. Mes visi sudarome Athletic‘o šeimą ir turime savo kultūrą ir identitetą.

Atletci Bilbao akademija

Parengta pagal: https://www.canofootball.com/

Dalintis:

Leave A Comment