Futbolo vaikai
26Kov

Fizinių galimybių skirtumai vaikų futbole

Vaikų futbole net ir tarp bendraamžių gali būti ryškūs fizinių galimybių skirtumai. Tai yra dar viena priežastis, kodėl vaikų amžiuje į rezultatus nereikėtų kreipti dėmesio ir kodėl nemažai talentingais žaidėjais laikytų vaikų vėliau pradingsta. Kita vertus, kai kurių vaikų talentui nelemta atsiskleisti, nes vėlyvesnio brendimo vaikai yra užgožiami kiek anksčiau subrendusių, fiziškai stipresnių vaikų. Tačiau ir pastarieji nėra apsaugoti nuo įvairių problemų.

Su kokiais sunkumais susiduria ankstyvesnio brendimo vaikai? Kodėl vėliau nemažai tokių vaikų meta futbolą?

Brendimo metu ankstyvesnio brendimo vaikus ima vytis vėlyvesnio brendimo vaikai, susilygina fiziniai duomenys. Dėl šios priežasties ankstyvesnio brendimo vaikams tampa žymiai sunkiau rungtyniauti, nes jie netenka pagrindinio savo ginklo – fizinių duomenų pranašumo. Dažnai vaikų treneriai apleidžia techninį rengimą ir remiasi tik fiziniais vaiko duomenimis. Fiziniams duomenims nustojus dominuoti, neturint išskirtinių technikos gebėjimų, tokie vaikai susiduria ir su psichologinėmis problemomis. Futbolas ima nebeteikti malonumo, sunku suprasti, kodėl anksčiau futbole sekėsi gerai, o dabar nesiseka ir galiausiai metamos futbolo treniruotės.

Viena iš išeičių būtų stebėti ar tokie vaikai žaisdami naudoja įvairius technikos elementus, o ne viską atlieka savo fizinės jėgos pagalba. Reikia daug dirbti gerinant kamuolio valdymo techniką ir ypač daug dėmesio skirti psichologijai.

O su kokiais sunkumais susiduria vėlyvesnio brendimo vaikai ir ką jiems reikėtų daryti?

Rungtyniaujant su fiziškai stipresniais vaikais labai sunku parodyti savo galimybes, nes stipresni vaikai lengvai prisiveja, nustumia ir atima kamuolį. Dažnai fiziškai silpnesni vaikai tiek rungtynių, tiek treniruočių metu atlieka žiūrovų vaidmenį, arba aikštėje laksto be kamuolio, todėl netobulėja.

Fizines futbolo savybes

Viena iš išeičių tokiems vaikams būtų treniravimasis ir rungtyniavimas su jaunesniais vaikais arba bendraamžiais, bet tokio pat vėlyvesnio brendimo vaikais. Šiuo metu tokia metodika populiarėja įvairiose futbolo šalyse.

Žinoma ankstyvesnio ar vėlyvesnio brendimo vaikų sunkumai nėra nesulaužoma taisyklė, būna įvairių sėkmės istorijų tiek pas vėlyvesnio brendimo vaikus, tiek ir pas ankstyvesnio brendimo vaikus! Niekada nenuleiskite rankų susidūrę su sunkumais, treniruokitės daugiau už kitus, kantriai siekite savo svajonių ir rezultatas tikrai ateis!

Dalintis:

Leave A Comment