Lietuvos futbolininke
23Kov

Sėkmės istorijos. Liucija Vaitukaitytė.

Talentingiausia Lietuvos futbolininke vadinama Liucija Vaitukaitytė kelis pastaruosius metus praleido Ispanijoje. 2017 ir 2018 m. geriausia jaunąja Lietuvos futbolininke išrinkta 18-metė gimė ir augo Dusetų miestelyje – ir nuo mažų dienų žaidė futbolą. Būdama 12-os ji debiutavo aukščiausioje Lietuvos moterų futbolo lygoje, 16-os – nacionalinėje moterų rinktinėje, o 17-os – žaidė UEFA moterų Čempionų lygoje.

Lietuvos futbolininke

2018 m. pradžioje L. Vaitukaitytė persikėlė iš Lietuvos į Ispaniją ir šioje šalyje pradėjo profesionalės karjerą. Šių metų pradžioje L. Vaitukaitytė pasirašė sutartį su Ispanijos aukščiausioje lygoje žaidžiančia „Sevilla FC“ komanda.

Liucija, kaip tapai profesionalia futbolininke?

Pasirodžiau UEFA moterų Čempionų lygoje žaisdama už Šiaulių „Gintrą“, tuo metu patekome į aštuntfinalį ir susitikome su Barselonos ekipa. Po to sudalyvavau Valensijos „Levantes“ klubo peržiūroje. Greitu metu pasirašiau kontraktą su agentu, o vėliau ir su viena iš tuo metu buvusių aukščiausios lygos komandų „Zaragoza CFF“. Taip ir tapau profesionalia futbolininke. Dabar norėtųsi tai išlaikyti ir nesustoti.

Kaip manai, kurie sprendimai buvo reikšmingiausi?

Nuo mažens treniruotis ir žaisti su geresniais ir stipresniais – ne tik mergaitėmis ar moterimis, bet ir su vyresniais berniukais ir net vyrais. Vėlesni sprendimai (tokie kaip pasiūlymai iš komandų) dažnai turėdavo aiškius atsakymus. Galbūt ir jie lėmė, kad tapau profesionalia futbolininke. Bet jokie sprendimai nenulems ateities labiau, nei sprendimai aikštėje.

Jeigu galėtum atsukti laiką atgal, kuriuos sprendimus pakeistum?

Būčiau bandžiusi dar anksčiau pereiti į aukštesnį lygį. Nors ir bandžiau, tiesiog nebuvo taip paprasta. Yra ir daugiau blogų sprendimų, bet jie neišvengiami, todėl nebenoriu nieko gailėtis.

Ką patartum jauniesiems futbolininkams/futbolininkėms, kurie/kurios svajoja tapti profesionaliais/iomis žaidėjais/omis?

Mylėti futbolą.

Dalintis:

Leave A Comment