treneris
28Sau

Stabilumas, disciplina, koncentracija, laikas, pasitikėjimas

Labai tikslūs ir teisingi vieno trenerio žodžiai, todėl nusprendėme išversti.

„Šiandien ant balto popieriaus lapo pasirašiau 10 sportininkų, kurie demonstruoja aukščiausius sportinius rezultatus. Į sąrašą pateko 9 – 26 metų jaunuoliai. Išskyriau faktorius, kurie juos visus apjungia. Faktoriai vardinami atsitiktine eilės tvarka, kadangi jie visi vienodai svarbūs.

  • Stabilumas – niekada nepraleidžia treniruočių, negaliu prisiminti atvejų, kada kažkas iš dešimtuko praleido treniruotę, jie visi visada būna aikštėje. Gimtadieniai, naujieji metai ar kitos šventės, jie visada treniruotėje.
  • Disciplina – visas pirmas dešimtukas – patys ramiausi jaunuoliai, jie ateina į treniruotes ne linksmintis, o sunkiai dirbti. Treneris visiems aiškina vienodai, asmeniškai ir su individualiu priėjimu, tačiau klausimas yra, kas jį iš tikrųjų girdi.   
  • Koncentracija – jaunuoliai iš pirmo dešimtuko yra išskirtinai susidomėję treniruotėmis, kas liečia sportą. Žinoma, kai kurie lanko anglų kalbos pamokas, šachmatus, šokius ar muzikos užsiėmimus, tačiau sporte jie visada susikoncentravę būtent į treniruotes ir nesiblaško.
  • Laikas – žinoma, kad reikalingas laikas, visi jie sukaupę ne vienų metų treniruočių patirtį, tačiau greitų rezultatų nebūna, reikia daug ir nuosekliai dirbti siekiant savo svajonių. 
  • Pasitikėjimas – visų pirmą kalbame apie tėvų pasitikėjimą, jie nesikiša į treniruočių procesą ir visiškai pasitiki treneriu. Tokiu atveju sportininkas negaišta laiko abejonėms ir santykių aiškinimuisi. Kiekvienas turi dirbti savo darbą.

Štai ir viskas. Talentas? Talento iš esmės tikriausiai nėra. Be pastangų dažniausiai nieko nesigauna, vaikas iškart sportininku negimsta.“

Dalintis:

Leave A Comment