09Vas

„Stebėdamas futbolotreneris.lt veiklą, pastebėjau, kad jie nenori būti tik sau gražūs ir įdomūs“, – E. Gelumbauskas

Viešose diskusijose, atviruose pokalbiuose, renginių aprašymuose mums nemažai padeda futbolo visuomenėje puikiai žinomas sporto žurnalistas Evaldas Gelumbauskas.

Evaldas mums padeda negaudamas jokio atlygio, kadangi žino, kad Futbolotreneris.lt projektą kūrėme ir vystome iš idėjos, už tai negaudami jokio asmeninio pelno, o gaunamas pajamas investuojame naujų idėjų įgyvendinimui.

Nusprendėme pasidomėti kodėl Evaldas mums padeda, kas jį sieja su mūsų projektu ir ką galėtume daryti geriau ar ko mums trūksta.

Kas tave sieja su Futbolotreneris.lt?

Tiesioginis ryšys su futbolotreneris.lt užsimezgė per futbolo trenerius Robertą ir Tomą. Prieš kurį laiką, kai jie dar nebuvo futbolo treneriai, kartu spardėme kamuolį Sekmadienio futbolo lygos varžybose dalyvavusioje „Olimpijos“ futbolo komandoje. Tam tikru metu mūsų futbolinės karjeros pasuko skirtingomis trajektorijomis, tačiau ryšys vis tiek išliko. Jie nėrė į futbolo trenerių pasaulį, aš darbavausi sporto žiniasklaidos ir futbolo srityje, kartais susitikdavome futbolo reginiuose ir visada rasdavome bendrų temų pokalbiams. Kai jie pakūrė futbolotreneris.lt projektą, kurį laiką stebėjau jų veiklą iš šalies. Man patiko jų užmojai, bet taip pat pastebėjau, kad juos riboja tam tikrų specialių žinių ir sugebėjimų stygius. Pasiūliau savo pagalbą, futbolo treneriai neprieštaravo, taip ir prasidėjo mūsų bendradarbiavimas.

Futbolo komanda

Kodėl padedi Futbolotreneris.lt projektui?

Esu matęs ne vieną energingai startavusį, bet galiausiai tyliai užgesusį projektą. Stebėdamas futbolotreneris.lt veiklą socialinėse erdvėse, pastebėjau, kad jie nenori būti tik sau gražūs ir įdomūs, bet siekia domėtis esminėmis Lietuvos futbolo problemomis, ieško atsakymų į fundamentalius klausimus. Savo ruožtu, aš irgi noriu išsiaiškinti, kaip mūsų futbolas atsidūrė karsto formos duobėje. Kažkuriuo metu tapo madinga dėl Lietuvos futbolo bėdų kaltinti futbolo trenerius, esą jie nemoka dirbti su vaikais ir jaunimu, neparengia kokybiškų futbolininkų, yra nekompetentingi, senamadiški, atsilikę ir pan. Bendraujant su futbolo treneriais paaiškėjo, kad problemos yra kompleksinės, o jų ištakų reikia ieškoti ydingoje ir stulbinantį neįgalumą demonstruojančioje Lietuvos futbolo sistemoje. Visgi, norint pajudinti tų problemų sprendimo mechanizmą, iš pradžių reikia jas tinkamai identifikuoti, suformuluoti ir išviešinti. Dirbant po vieną tai padaryti labai sudėtinga, o bendromis pastangomis mums pavyko sukelti nemenką šurmulį futbolo bendruomenėje. Tikiuosi, kad vien šurmuliu mes neapsiribosime, galiausiai bus priimti ir konkretūs sprendimai.

Ko, tavo manymu, trūksta Futbolotreneris.lt projektui?

Seminarai, viešos diskusijos, straipsniai ir interviu yra gerai. Bet man norėtųsi, kad patys futbolo treneriai aktyviau reikštų savo mintis, formuluotų tvirtesnę poziciją, dalintųsi savo patirtimis, įspūdžiais, pastebėjimais. Ne tik klaustų, bet ir patys siūlytų sprendimus. Kasdieniame darbe jie nuolat susiduria su problemomis, kurias būtina viešinti. Jei matome, kad trenerių licencijavimo kursai yra žemo lygio, nepateisina lūkesčių ir neatitinka į juos investuojamų lėšų – apie tai reikia ir kalbėti. Konkrečiai, argumentuotai, su pasiūlymais, ką ir kaip reikėtų keisti. Tai tik viena iš daugybės galimų temų. Suprantu, kad už kritiką Lietuvoje įprasta sulaukti bausmių – ar bent jau grąsinimų. Bet kažkas juk turi imtis iniciatyvos. Ir tai gali būti futbolotreneris.lt misija.

Dalintis:

Leave A Comment