dortmundo borussia Lietuvoje
23Spa

Trumpai apie „Borussia“ akademiją iš trenerio lūpų

Vakar turėjome galimybę susitikti su Borussia Dortmund treneriu, kuris papasakojo apie darbą jų akademijoje, pasidalino mintimis ir įžvalgomis.

Treneris labiausiai akcentavo vaikų individualų tobulinimą ir asmenybės ugdymą. Pabrėžė - vaikų amžiuje rezultatai nesvarbūs!

Pasak trenerio – pagrindinis ir pats svarbiausias dalykas, kuris veda vaiką į asmeninę sėkmę yra jo charakterio savybės (personality). Ilgalaikėje perspektyvoje šis aspektas nulemia ar vaikas taps futbolininku ar ne.

Į „personality“ treneris suvedė tokius kriterijus -> ability to learn (gebėjimas mokytis) -> work alone (gebėjimas treniruotis vienam) -> with others -> (gebėjimas treniruotis komandoje).

Žinoma paminėjo ir milžinišką atranką. Borussia akademijoje vaikai pradedami rinkti nuo U9 iki U23. Treneris paminėjo, kad iš U9 surinktų vaikų iki U23 gali nelikti nei vieno vaiko, o per tą laikotarpį pasikeičia šimtai atrinktųjų.

Taip pat treneris papasakojo apie „kuklias“ treniruočių sąlygas:
– 3 aikštės (7×7)
– 3 pilnų matmenų treniruočių aikštės;
– Stadionas;
– Paplūdimio futbolo aikštelė;
– pirmo lietimo treniruočių automatizuotas kambarys.
O gyvenimo sąlygos sukurtos labai paprastos, taip siekiama sukurti artimesnę alternatyvą namams ir namų jaukumui.

Labai įstrigo trenerio pasakyti žodžiai, kurie iliustruoja kodėl jie orientuoti į ilgalaikes perspektyvas, o vienadienės pergalės visiškai nesvarbios: „Tau nereikia būti geriausiu dabar, bet tu turi turėti potencialo būti geriausiu ateityje”.

Dalintis:

Leave A Comment